Historie firmy

Původní společnost Dalibor Cichý DACOM byla založena v roce 1992 v jihomoravském městě Kyjov. Předmětem podnikání bylo přímé zásobování lékáren parafarmaceutiky a přírodní kosmetikou, tehdy na trhu s nedostatkovým zbožím. Díky promyšlenému a rychlému systému zásobování s produkty vysoké kvality se firma DACOM dobře zapsala u zákazníků.

V následujících letech se firma zaměřila na dovoz chybějícího sortiment zboží, zejména na opalovací krémy a další potřebné parafarmaceutické přípravky.

V roce 1995 se firma rozhodla pro strategický krok, který zásadně změnil zaměření firmy. Na základě průzkumu trhu, zjistila, že lidé, trpějící bolestmi kloubů, mají velmi malý výběr kvalitních potravinových doplňků zaměřených na léčbu a prevenci nemocí způsobující kloubní onemocnění.

Proto se firma rozhodla pro výrobu vlastních, vysoce kvalitních přípravků na klouby. Z firmy distribuční se stala firma výrobní.

Po intenzivním vývoji se zrodil přípravek na klouby jménem COLAFIT, který se stal nosným produktem firmy a v téměř nezměněné podobě se velmi úspěšně prodává dodnes. Colafit je díky velmi jednoduchému užívání a vysoké účinnosti, velmi oblíbený u uživatelů, o čemž vypovídají stále rostoucí prodeje tohoto přípravku, který je jedničkou na trhu mezi přípravky pro klouby.

S rostoucí poptávkou po Colafitu, firma rozšířila sortiment zboží o další přípravky nejen na kloubní preparáty, ale i na opalovací krémy nebo repelentní přípravky.

V roce 2004 firma změnila právní formu podnikání a to na společnost DACOM Pharma, s.r.o.